Jak często można robić hennę na włosy?

jak często można robić hennę na włosy
Rate this post

Henna jest naturalnym sposobem na zmianę koloru włosów. Coraz częściej sięgamy po naturalną metodę farbowania włosów i rezygnujemy z tradycyjnych metod znacznie przyczyniających się do uszkodzenia delikatnej struktury włosa. 

Farbowanie włosów henną

Stosowanie henny jako substytutu tradycyjnej farby do włosów pomaga w ich pielęgnacji oraz wspomaga kondycję włosów przez co znacznie poprawia się ich wygląd. Zatem jak farbować włosy henną?

Najpierw należy dokładnie umyć włosy szamponem z dodatkiem odrobiny sody oczyszczonej, dzięki sodzie łuski włosów będą otwarte co pozwoli na lepsze wchłanianie barwnika przez włosy. Następnie rozdrabniamy hennę w postaci proszku z ciepłą (nie gorącą) wodą. Powstała papka powinna być idealnie gładka i pozbawiona grudek.

Jak nakładać hennę na włosy? Papkę należy nałożyć na włosy tak jak farbę chemiczną za pomocą specjalnego pędzelka do farbowania. 

Jak długo trzymać hennę na włosach? Po równomiernym rozłożeniu barwnika na włosach, włosy należy uklepać na proste pasma i owinąć folią spożywczą. Tak nałożoną hennę należy po 4 godzinach zmyć za pomocą wody. 

Pozostaje zatem pytanie jak często można robić hennę na włosy? Zaleca się, aby hennowanie powtarzać co sześć tygodni w celu utrzymania jak najlepszego efektu. Z kolei wątpliwości co do tego ile trzymać hennę na włosach po ponownym hennowaniu, można rozwiać bardzo prostą odpowiedzią – ponowne hennowanie powinno trwać dokładnie tyle samo czasu co poprzednie. 

Co ile hennować włosy?

Hennowanie włosów dostarcza wielu korzyści oraz poprawia samopoczucie. Hennę na włosy powinno się nakładać po około 6 tygodniach od wcześniejszego nałożenia. Należy pamiętać, że styl życia oraz podatność włosów na uszkodzenia, rodzaje kosmetyków do włosów mogą w znaczny sposób determinować jak często robić hennę na włosy. Niektóre kosmetyki przyczyniają się do wcześniejszej utraty koloru przez co należy ostrożnie dobierać preparaty do higieny i pielęgnacji włosów. 

co ile hennować włosy
Fot. Czy wiesz co ile hennować włosy?

Naturalny sposób farbowania włosów cieszy się coraz większą popularnością, najprawdopodobniej za sprawą naturalnych właściwości wspomagających kondycję włosa i nieobciążającym wpływie dla jego struktury. Aby cieszyć się pięknym i długotrwałym efektem należy pamiętać o unikaniu preparatów, które w łatwy sposób wypłuczą hennę z włosów. Preparaty wypłukujące hennę, są w wielu przypadkach dodawane do popularnych kosmetyków, które bez problemu można znaleźć na półkach sklepowych, należą do nich: olej mineralny i jego pochodne oraz oleje wnikające/nasycone czyli np. olej kokosowy, palmowy a nawet masło kakaowe. 

Dobrze wykonany proces nałożenia henny na włosy jest gwarancją kilkutygodniowego efektu zmiany koloru włosów. Należy jednak stosować się do zasad i pamiętać o regularnym powtarzaniu farbowania oraz odpowiedniej pielęgnacji włosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.